Currículum

CINEMA

Llargmetratges

2018

Cançó per a tu. Oriol Ferrer. Secundari, Guillem. GALÁPAGOS MEDIA i TV3

2015

Teaser “Cremeu Barcelona”. David Victori. Secundari. ROXBURY

2010

Operación Malaya. Manuel Huerga. Repartiment. MEDIAPRO

2009

Cartas a Rosana. Vitali Sánchez. Secundari. UACE

2004

Los Perdidos. Christian Görlitz. Secundari. OVIDEO TV

Curtmetratges

2016

FUGIT. Marta Bayarri. Protagonista. MOMOTRUP FILMS (Alexa)

Producció Executiva M.A. Faura & David Victori

**Nominat millor actor Premios Pávez’17  i en el Rewind Festival’17

(1r any de distribució. Més de 50 Seleccions i 6 Premis. Premiere Nacional 28 FICA-Aguilar de Campoo & Premiere Internacional 32 SBIFF-Santa Barbara International Film Festival).

*Candidat a Los Premios GOYA’18 (15 finalistes)

2014

Una Nit. Marta Bayarri. Protagonista. MOMOTRUP FILMS (Alexa)

(Seleccionat en més de 50 Festivals de Cinema Nacionals i Internacionals. 6 Premis).     *Opció a Candidatura per Los Premios GOYA’16

2011

Al Otro Lado del Montículo. Ruth Ponce. Protagonista. CECC (35 mm)

2010

El Hombre Equivocado. Guillermo Olmos. Protagonista. ESCAC

2009

Flores para Mama. Guillermo Zouain. Protagonista. ESCAC

Chorreo. Francesc Canovas. Protagonista. CECC (Emisió a TVC i TV locals. 2011)

Amor, Ficción. David Casademunt. Protagonista

La Tarotista. Suzan Sekerci. Protagonista. (Red One)

Bajo Control. Diego Villasmil. Protagonista. ECIB (16 mm)

Confianza. Carlos Franco. Protagonista. ESCAC

2008

(Re-). Marc Sirisi. Protagonista. Blanquerna

Chico Desconoce Chica. Joan Pujolar. Protagonista. CECC

Sègol. David Casademunt. Repartiment

Hasta Pronto Júlia. Javier Sanz. Protagonista. ESCAC

Crisalida. Sonia Bleda. Protagonista. Federación Española de Lupus

Statu Quo. David Orrios. Protagonista. *(Premi Millor Interpretació Festival Cine Girona’08)

Brain Storm. Sebas Mandilego Protagonista. ESCAC

2007

El Precio de una Historia. Eduard Cot. Protagonista. ESCAC

Videojuego. Dominga Sotomayor. Protagonista. ESCAC

Trenes Perdidos. Emanuele Tiziani. Protagonista. ESCAC

Crystal. Gerard López. Protagonista. ESCAC (16 mm)

Señora Soto. Hans Emanuel. Repartiment

2004

Odio a Frank Zappa. Ernesto Villalobos. Protagonista. CECC (16 mm)

TELEVISIÓ

2018

El Día de Mañana. Sèrie per a Movistar +. (Gustavo). MOD Pictures (Mariano Barroso)

2015

Teaser “WD”. Telesèrie. Secundari. Diagonal TV

2011

La Riera. Telesèrie. Personatge fixe 3ra temporada (Agustí). TV3 (Esteve Rovira)

Kubala, Moreno i Manchón. Telesèrie. Episòdic. TV3-Diagonal TV (Quico Ruiz)

2008

Pelotas. Telesèrie. Episòdic. TVE (Corbacho)

El Cor de la Ciutat. Telesèrie. Episòdic. TV3 (Esteve Rovira)

5 y Acción. Sit-Com. Protagonista. TV internet (www.lingus.tv)

K7. Telesèrie-Intriga. Protagonista. Barcelona TV y XTVL (Óscar Martínez)

Fòbies. Pilot-Intriga. Protagonista. Pilot per sèrie TV

2007

Porca Misèria. Telesèrie. Episòdic. TV3 (Joel Joan)

2006

El Salpicadero. Sit-Com . Protagonista. XTVL (Televisions Locals Catalunya)

2005

Abuela de Verano. Telesèrie. Episòdic. TVE

TEATRE

2016

“Mark & Olivia” de Marta Bayarri. Mark. Teatre Romea de Barcelona (Off Romea). Marta Bayarri

“QUOD [ser]” de varis autors.  Dirigit per Carol López & Marc Guevara. Repartiment. “Villa MayFair” (Espaci Creatiu)

2014

“Vladimir Express” de Marc Guevara. Joan. Espai Natural “Lluïsos de Gràcia”. Marc Guevara

“(sin) Pecat”. 8 monòlegs, 8 autors. Repartiment. Àtic 22 (Tantarantana). Neil Labute

“Mark & Olivia” de Marta Bayarri. Mark. Espai Bar “El Col.leccionista” de Barcelona. Marta Bayarri

“Caiguda Lliure” de Marc Guevara. Carles. Àtic 22 (Tantarantana). Marc Guevara

2013

“El Despertador” d’Elena Serra Corberó. Forense. Minitea3 de Barcelona. Elena Serra Corberó

“Desig Jam”. 8 monòlegs, 8 autors. Repartiment. Porta 4. Neil Labute

2012

“7 d’un cop!”. Set autors contemporanis. Repartiment. Obrador d’Estiu Sala Beckett. Jordi Prat i Coll

“El Mercader de Venècia” de William Shakespeare. Repartiment. TNC (Sala Gran). Rafel Duran

2009

“La Infanticida i Germana Pau” de Victor Català. Malalt Hospital. Teatre Romea. Josep Mª Mestres

FORMACIÓ

2017

Graduat Programa de Tècnica Meisner. Javier Galitó-Cava, Professor titulat pel “Neighborhood Playhouse”

2014

Seminari Interpretació. Neil Labute & Michael Attenborough, Obrador Estiu Sala Beckett

2013

Seminari Interpretació. Alfredo Sanzol, Obrador Sala Beckett

Seminari Interpretació. Andrés Lima, Obrador Estiu Sala Beckett

2010

Master Class (Tècnica Meisner). Rachael Adler, Studio Magnetic de San Francisco

Seminari Interpretació. Guillermo Ghio, Director argentí

2008

Seminari Interpretació. Alejandro Catalán, Director i Actor argentí

2007-2008

Tècnica Meisner. Frank Feys, ActorsWorkshop Barcelona

2006

Text i moviment (Txekhov/Grotowski). Peter Gadish, “Col.legi del Teatre” de Barcelona

2004-2006

Seminaris Interpretació i Improvització. Javier Daulte, Director i Dramaturg argentí (Sala Beckett)

2003-2004

Interpretació i Improvització. Txiqui Berraondo, Estudio de Txiqui

Seminaris Interpretació. Bob McAndrew, James de Paul, Escola de Teatre “Eòlia”

2001-2003

Interpretació. Gemma Beltran, Pilar Barril y Sali Cervià, “El Timbal”

2002

Acting (Stanislavski). Pam Scott, “The School for Film & Television” (New York)

IDIOMES

Bilingüe català i castellà

Anglès, italià i francès (accent francès) Nivell alt